GLOBALNETGLOBALNET Makaleler

XaaS (Everything as a Service) Hizmet Olarak Her şey nedir?

XaaS (Everything as a Service) Hizmet Olarak Her şey nedir?

XaaS (Everything as a Service) veya Hizmet olarak her şey, hizmetlerin, araçların ve yazılım ürünlerinin internet üzerinden kullanıcılara sunulmasını ifade eden terimdir. Kullanıcılara sağlanan ürünleri, araçları ve teknolojileri tek bir şirket içinde yerinde sağlamak yerine bir ağ (genellikle internet) üzerinden paylaşılan bir hizmet olarak yeniden gruplandırır. XaaS, dünya çapındaki kuruluşların hemen hemen her şeyi sunmak için “hizmet” olarak yöntemini nasıl benimsediğini yansıtır. XaaS’nin başlıca avantajları, önceden yatırım gerektirmeyen “kullandıkça öde” fiyatlandırması sayesinde daha iyi maliyet yönetimi, bulut hizmetlerinin ve ürünlerinin ölçeklenebilirliği ve kolaylaştırılmış iş akışlarıdır. Olumsuz yanlara gelince, olası kesinti süreleri internet bağlantısının güvenilirliğinden ve ayrıca performans ve güvenlik sorunlarından kaynaklanmaktadır. XaaS tekliflerinin birincil amacı, müşteri için değeri artırmaktır. Bir XaaS modelinde, tek seferlik alıcıları, üründen sürekli olarak faydalanan hizmet abonelerine dönüştürmek istiyorsanız, bir XaaS teklifinde müşteriler, paralarının iyi bir şekilde kullanıldığını hissetmelidir.

Şirketlerin uygulanması gereken en önemli aşama, XaaS ile başarılı bir şekilde büyüyen bir platformdan başlamaktır.

Piyasanın finansal fırsatlarını, ekonomi üzerindeki etkilerini ve şirketin müşterilerini kontrol edin. Yeni ürün oluşturma stratejinizin olumlu finansal sonuçlara yol açması için kullanım senaryoları, toplam yatırım tutarının gerekçelendirilmesi ve adım adım plan hazırlayın.

  XaaS modeline yönelik tavsiyeler :

  • Tekliflerinizin değer teklifini en üst düzeye çıkarmak için çevrimiçi ve çevrimdışı yollar bulun.
  • Müşterilerinize benzersiz avantajlar sunan bir hizmet sunun.

    XaaS (Everything as a Service) Avantajları

  • Şirketin ürünün mülkiyetini elinde tutmasına ve böylece hizmetten çıkarıldıktan sonra değerli malzemelerini kullanmasına izin verir.
  • İsrafı azaltır.
  • XaaS ile kuruluşlar, en son teknolojilere hızlı bir şekilde erişebilir ve gerektiğinde altyapılarını büyütme veya küçültme işlemlerini otomatikleştirebilir.

Bu konularda bilgi almak isterseniz GLOBALNET https://globalnet.com.tr ‘e ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu