GLOBALNET Haberler

TEKNOFEST 2021

TEKNOFEST, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yürütücülüğünde, Türkiye’de milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan birçok kuruluşun paydaşlığıyla düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivalidir.

Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını arttırmak ve gençlerimizin hayallerini gerçekleştirmek için çeşitli kategorilerde teknoloji yarışmaları düzenlenmektedir. Ülkemizin yetişmiş nitelikli insan kaynağına katkı sunmaktır.

21-26 Eylül 2021 tarihinde, Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilecek Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, geçmişinden aldığı ilhamla, Milli Teknoloji Hamlesi yolculuğuna emin adımlarla devam etmektedir.
TEKNOFEST 2021, Teknoloji yarışmaları, HackIstanbul ve Hackathon yarışmaları ile büyük mücadelelere sahne olacaktır. Türk Yıldızları, Solo Türk, Atak Helikopteri, Paraşüt Timleri, TB2 ve akrobasi uçaklarının yaptığı gösteriler ile heyecan doruklara çıkacak.

Tüm dünyadan ünlü isimlerin katıldığı Take Off Uluslararası Girişimcilik Zirvesi’nde girişimler proje ve fikirleriyle yer alacaklar.

Dikey rüzgâr tüneli, balon uçuşları ve sivil uçuşlar ile ziyaretçilerin ayaklarını yerden kesecek. Planetaryum, Uzay Sergisi, Uçurtma Atölyesi, bilim sergileri, efsane uçakların sergilendiği Statik Sergiler gibi birçok aktiviteye ev sahipliği yapacaktır.

Türkiye’nin ilk yerli üretim S/İHA sistemi Baykar Bayraktar TB2’nin mimarı SELÇUK Bayraktar ve Türkiye Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın da katılımlarıyla gerçekleştirilecektir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu