GenelGLOBALNET HaberlerGüncel

Microsoft, Internet Explorer’ın Tüketici Sürümünü Kullanımdan Kaldırdı

Internet Explorer Kaldırıldı

Internet Explorer 11,  15 Haziran 2022’de destek kapsamından çıkarıldı. Bugün kullandığınız aynı Internet Explorer 11 uygulamaları ve siteleri, Microsoft Edge’de Internet Explorer modunda açılabilir.

İnternet Explorer 1995’te Windows masaüstü bilgisayarlarında piyasaya sürüldü ve 2004’te pazarın %95’ini ele geçirdi.  Şimdi ise Google Chrome, Apple’ın Safari ve Mozilla Firefox baskın.

Kullanıcılar Google , Facebook ve YouTube gibi platformlarda gezinmek için yeni uygulamaları ele geçirdikçe, Chrome ve Firefox gibi daha hızlı tarayıcıların piyasaya sürülmesiyle Internet Explorer’ın popülaritesi azaldı.

Akıllı telefonların yükselişi, Apple’ın önceden yüklenmiş Safari tarayıcısı ve Android telefonlarda Google Chrome’un internet erişimini ve kullanımını mobil alana kaydırmaya yardımcı olmasıyla muhtemelen ölümcül darbeyi getirdi.

Microsoft’a bağlı kalmak isteyen kullanıcılar, Windows 10’un yanı sıra 2015’te piyasaya sürülen Microsoft Edge’e yönlendiriliyor.

Microsoft , eski masaüstü tarayıcısına erişimin Windows 8.1, Windows 7 Genişletilmiş Güvenlik Güncelleştirmeleri ve Windows 10’un sınırlı sürümleri dahil olmak üzere eski Windows sürümlerinde sürdürüleceğini söylüyor.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu