GenelGLOBALNET Haberler

GLOBALNET, TÜRKİYE AÇIK KAYNAK PLATFORMU PAYDAŞLARI ARASINDA YER ALMAKTADIR

GLOBALNET Sponsorluğunda, Türkiye Açık Kaynak Platformu Web Sitesi Yayına Alındı

GLOBALNET, Türkiye Açık Kaynak Platformu sponsoru ve paydaşları arasında yer almaktadır. Türkiye Açık Kaynaklar Platformu, yazılım ve teknoloji ihraç eden bir ülke olmak için Türkiye’deki açık kaynaklı yazılım geliştirme kültürünü ve yazılım ekosistemlerini geliştirmektedir.

Sponsoru olduğumuz, Türkiye Açık Kaynak Platformuna ait kurumsal web sitesi, GLOBALNET proje geliştirme ve üretim ekibi tarafından geliştirilerek yayına alınmıştır.

Web sitesi adresi: https://www.turkiyeacikkaynakplatformu.com

Proje Kapsamı ve Sağlanan Hizmetler:

  • Kurumsal Web Sitesi Geliştirme Hizmeti
  • Web Sitesi Tasarımı

Türkiye Açık Kaynak Platformu Hakkında :

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayelerinde, Bilişim Vadisi ve TÜBİTAK TÜSSİDE ortaklığında kurulan “Türkiye Açık Kaynak Platformu”, kamu ve özel sektör şirketleri, STK’lar, üniversiteler, eğitim kurumları ve topluluklardan oluşan paydaşları ile açık kaynak ekosistemini geliştirmek için faaliyetlerini sürdürmektedir. Türkiye Açık Kaynak Platformu, ülkemizde ihraç edilebilir açık kaynak yazılım ürünleri geliştirmeyi, lisanslamadan kaynaklanan kamu ve özel sektör yazılım maliyetlerini azaltmayı, nitelikli yazılım geliştirici sayısını artırmayı ve açık kaynak yazılım destek hizmetlerini sunan şirket ve girişimci sayılarını artırmayı hedeflemektedir.

Proje kapsamında sağlanan hizmetler  hakkında bilgi edinebilir, konu ile firmamıza başvurabilirsiniz.

globalnet.com.tr

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu