GLOBALNET Haberler

GlobalNET Genel Müdürü Ertan Barut TRT TÜRK’te , Canlı Yayına Katıldı.

Türkiye Bilişim Derneği ve TOBB Yazılım Meclisi üyesi olan Globalnet Genel Müdürü Ertan Barut, günümüzün güncel ve çok tartışılan konularından “Sosyal Paylaşım Ağları” nın ayrıntılı olarak konuşulduğu TRT TÜRK’te “Kıta Raporu” adlı haber programında 25.05.2012 tarihinde canlı yayına katıldı.

Ertan Barut, Facebook, Twitter, Google, Youtube ve Linkedin gibi popüler Sosyal Paylaşım Ağlarının günlük hayatımızdaki rolünü, olumlu ve olumsuz etkilerini ayrıca istatistiksel verilerle nasıl bir yere konumlandığını ve gelecekte beklenilen aşamaları anlattı.

İnternet ve Yaşam , Sivil Toplum, Aile ve İnternet, Bilişim Güvenliği , Siyasi Örgütlenme, Sivil Toplum Örgütlenmesi ve Ekonomik alt başlıklarda tartışılan konularla birlikte ,iş yaşamı, aile bireyleri ve çocuklar açısından güvenliğin öneminin altını çizerek, sivil toplum örgütlenmeleri açısından dünyadan da “Arap Baharı” örneğine değindi.

Ertan Barut, reklamın internetteki yeri ve ekonomik etkilerine  de örneklerle değindiği programda aynı zamanda halka açılan Facebook satışlarındaki gelişmelerde NASDAQ Menkul Kıymetler Borsasından canlı bağlantılarla anlık olarak  takip edildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu