GLOBALNET Haberler

AVANTO Projesinin Ayrıntıları

Fince’de anlamı “Donmuş Denizde Delik Açıp, Balık Tutmak” olan “AVANTO” projesinin ortaya çıkış ve gelişim süreçlerinin anlattıldığı yazımız, Telekom Dünyası Dergisi  Mayıs 2012 sayısında yayınlandı.


“AVANTO”, artık Türkiye Telekom Sahnesi’nde sade arayüzü ve fonksiyonel zengin görselliği ile geniş alanlarda uygulanan Telekom projelerinin “Yönetim Platformu” anlamına geliyor.

GlobalNet olarak Avanto’yu tasarlarken tüm projelerin sonuçta insanlar tarafından, insanlar için yapıldığı gerçeğini göz önüne alarak yola çıktıklarını, amaçlarının karmaşıklığın içerisinde yönetilebilirlik ve anlaşılabilirlik ögesini bulmak olduğunu söyledi.

Binlerce numaranın, ayrı konum raporlarının okunmasının, envanter ve cihaz sipariş süreçlerinin takip edilmesinin ve bu süreç içerisindeki mesaj ve geri dönüşlerin takip edilmesinin devasa bir iş yükü meydana getirdiğinden bu süreci okuyarak Avanto’yu hayata geçirdik.

Türk Telekom tarafından tüm Türkiye coğrafyasında uygulanan DWDM (Dense Wavelength Division Multiplexing) İnternet ağ kapasitesini genişletme projesine paydaş üç dünya telekom devi, Nokia Siemens Networks, Alcatel-Lucent ve Huawei, Türk Telekom ile birlikte kullandıkları çeşitli yönetim platformlarını terk ederek birer birer Avanto platformunda buluştuğunu ve bu projeyle Globalnet olarak dünyaya açılmak istediklerini  vurguladı.

www.telekomdunyasi.com / MAYIS 2012

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu