GLOBALNET Haberler

GLOBALNET CEO’su Ertan Barut Türkiye Bilişim Sektöründe 35 Yıl Emek Ödülüne Layık Görüldü

Bu yıl 22.si gerçekleştirilen, "BİLİŞİM 500 TÜRKİYE İLK BEŞYÜZ BİLİŞİM ŞİRKETİ ARAŞTIRMASI, YAYINI VE TÖRENİ" 'nde "GLOBALNET İnternet Teknolojileri ve Yazılım Şirketimiz CEO’su Ertan BARUT, "Türkiye Bilişim Sektöründe 35 Yıl Emek Ödülü" aldı.

8 Eylül Çarşamba günü fijital (fiziksel ve dijital) olarak gerçekleştirilen, Bilişim dünyasından çok sayıda sektör temsilcisinin katıldığı törende “Türkiye Bilişim Sektöründe 35 Yıl Emek Ödülü’nün” sahiplerinden biri de Ertan BARUT oldu.

1985 Yılında bilişim sektörüne girmiş, sektöre 35 yıldan fazla hizmet eden, bilişim ve yazılım şirketlerinde yöneticilik yapmış ve çok sayıda projeye imza atmış olup, 1996’lı yıllardan itibaren de Sivil Topluma katılmış ve özellikle yerli yazılım ve yazılım ihracatı konularıda yoğun emek veren şu anda da TOBB Türkiye Yazılım Meclis Başkanlığını yürüten Ertan BARUT, ödülünü BT Haber Şirketler Grubu Başkanı (Murat Göçe ya da başkası ) ’nın elinden aldı.

BİLİŞİM 500 Hakkında :

Bu yıl 22.sinin gerçekleştirileceği lider ve en anlamlı ürünlerinden biri olan ‘’Bilişim 500 – İLK BEŞYÜZ BİLİŞİM ŞİRKETİ Araştırması’’ her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun katılımla gerçekleştirildi.
Etkinlikte, Bilişim 500 – İLK BEŞYÜZ BİLİŞİM ŞİRKETİ Araştırması sonuçlarıyla sektöre ilişkin veriler aktarılmıştır.

Bilişim 500 aynı zamanda Türkiye’de yatırım yapmak isteyen yabancı yatırımcıya ve işbirliği yaratmak isteyen şirketlere önemli rehberlik görevini yürüten araştırma verileri Türkiye bilişim sektörünün referansı niteliğindeki ilk ve tek yayındır. Ödüllerin sahipleri ile buluştuğu törende Bilişim sektörünün en üst düzey yöneticileri, yabancı Ticaret Ataşeleri ve basın yoğun ilgi göstermiştir.

Bilişim dünyası için bir referans noktası olmayı başaran Bilişim 500’ün ödül töreni KoçSistem ana sponsorluğunda bu yıl ilk kez “fijital” (fiziksel ve dijital) olarak gerçekleşetirilmiştir. Ödül töreninin hemen öncesinde ‘Mandıra Filozofu’ olarak tanınan Müfit Can Saçıntı keyifli konuşması ile izleyicilerle buluşmuş olup, M2S Araştırma ve Pazarlama Hizmetleri A.Ş Genel Müdürü Özlem Unan sektör rakamlarını paylamıştır.
Bilişim 500 Ödül Töreni’nin açılış programında ise KoçSistem Genel Müdürü  Mehmet Ali Akarca, T.C. Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurul Üyesi Dr. Hakan Yurdakul, T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç açılış konuşmalarını yapmıştır.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu