GLOBALNET MakalelerGüncel

Gezi Parkı olayları ‘internet domain’ satışını artırdı – CİHAN HABER AJANSI ‘nın HABERİ

Gezi Parkı olayları ‘internet domain’ satışını artırdı – CİHAN HABER AJANSI ‘nın HABERİ (Ertan Barut röportajı)

gezi-parki-olaylari-internet-domain-satisini-artirdi-cihan-haber-ajansi-nin-haberi

Taksim Gezi Parkı olayları, internet pazarında, domain (alan adı) satışlarına olumlu etki yaptı. Taksim Gezi Parkı olaylarının yaşandığı dönem olan haziran ve temmuz aylarında gözle görülür bir artış yaşandı.

Cihan Haber Ajansı’na (Cihan) konu hakkında açıklama yapan Globalnet İnternet Teknolojileri Genel Müdürü Ertan Barut, aylık domain satışlarının normal seyrinde ilerlerken, özellikle haziran sonu ile temmuz ayı başlarında gözle görülür bir artış yaşandığını söyledi. Barut, normal seyirde 12 bin-13 bin adet domain satışı yapılırken, haziran ayı sonu ile temmuz ayı başlarında 2 bin 500’lük bir artışla 16 bine ulaştığına işaret etti. Barut, yüzde 20 oranında yaşanan bu artışın Taksim Gezi Parkı olaylarından kaynaklandığını düşündürdüğünü vurguladı.

YAZ AYLARI VE SEÇİM ZAMANLARI DA ARTIYOR

İnsanların aldıkları domainlerle kendi sitelerini kurabileceğini, blog açabileceğine dikkat çeken Barut, böylelikle kendi düşüncelerini karşıdaki insanlara iletmelerinin kolaylaşacağını anlattı. Ücretli olan bu tür domainlere normal zamanlarda fazla ilgi gösterilmediğini dile getiren Barut, Gezi Parkı olayları gibi büyük olaylarda, yaz aylarında ve seçim dönemlerinde domain satışlarındaki artışların doğal olduğunu kaydetti.

Barut, Facebook, Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerindeki mevcut hesaplar veya yeni hesaplar vasıtasıyla da bu gibi propagandaların yapılabileceğini sözlerine ekledi.

Haberin Daha Kapsamlı İçeriğini Aşağıdaki Video’dan İzleyebilirsiniz !..

http://www.cihan.com.tr/video/OZEL-Gezi-Parki-olaylari-internet-domain-satisini-artirdi-CHMTA4NzI1NS8wLzIvMQ==;jsessionid=JE0ydbLfzuK432342ambGnAR.undefined

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu