GLOBALNET Haberler

Alcatel-Lucent Türkiyede Yürütülen DWDM Backbone & Regional Projesinde Avantoyu Kullanıma Almıştır

Alcatel-Lucent ve Türk Telekom, tüm Türkiyede uygulanmakta olan “Regional and Backbone Dense Wavelength Division Multiplexing”  (Bölgesel ve Omurga Yoğun Dalgaboyu Ayrıştırma ve Çoğaltma) projesinde yönetim modulü olarak Avanto’yu seçmişlerdir. Bu karmaşık projenin tüm süreçlerini kullanımı kolay ve anlaşılır bir platform olan Avanto üzerinden takip eden firmalar, Avantonun  kullandığı görsel teknolojileri ve raporlama olanaklarını da aktif bir şekilde proje yönetiminde kullanmaktadırlar.


GlobalNet  Avantonun müşteri portföyünün bu genişleme ile daha da kuvvetlendiğini belirtmekte, ve bu genişlemenin GlobalNet’e değerli tecrübeler kattığını vurgulamaktadır.

Avanto Hakkında…

Avanto, geniş coğrafi bölgelerde uygulanan DWDM ve SDH gibi telekom sektörüne ait karmaşık alt-yapı projelerinin donanım alım ve satım, kurulum, hizmet,  bütçe ve süreç takip işlemlerinin gerçekleştirildiği, modüler bazlı, çevrimiçi çalışan, ve bu projeleri görsel tabana oturtup süreçlerinin takibini kolaylaştıran bir telekom proje yönetim platformudur. Avantodaki modüller kullanılarak, kurulacak telekom ağının topolojisi oluşturulur ve bu topolojinin gerçekleştirilmesi için gerekli tüm ürün, hizmet ve yazılım alış verişlerinin takibatı yapılır. Bu işlemlerin sözleşmelerle belirlenmiş bütçe ve zaman kısıtlamaları çerçevesinde gerçekleştirilmesi de, yine Avanto üzerinden takip edilir.

GlobalNet Hakkında

Sektöründe öncü firmalarla çalışan bir yüksek teknoloji firması olarak GlobalNet, 1999 yılında kurulmuş ve piyasalardaki tüm çalkantılara rağmen istikrarlı bir şekilde büyümeyi sürdürmüştür. Uzman teknik kadrosu, gerçek anlamda ilgili destek elemanları ve geniş müşteri portfoyü ile iş ortaklarının yanında daima güvenilir bir dayanak olarak yerini almış olan GlobalNet, ihtiyaçlarınıza özel çözümler üretmektedir.

GlobalNET-Ankara-2011

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu